Basura Diş Macunu Sürülür Mü Ağrısını Keser Mi?

Basur hastalığı ilerleyen vakalarda şiddetli ağrıların oluşmasına neden olan hastalık türlerinden biridir. Birçok koca karı efsanesi içerisinde diş macununun basura ağrısını kestiğine dair bilgilerin yer almasından dolayı basura diş macunu sürülür mü konusu merak edilenlerden birisi haline geldi. Diş macunu basur ağrısını keser mi konusu ağrılardan yakınan ve yaşadığı basur ağrılarından dolayı hayat kalitesi düşen kişilerin merak ettikleri arasında yer alıyor.

Biz Türkler diş macununu o kadar kutsal saymışız ki nere de bir yara oluşsa diş macunu ile tedavi etmeye çalışmışız. Özellikle yanık olaylarında diş macununun kullandığı ve bu kullanım sonucunda ciddi derin yaraların meydana geldiği bilinmektedir.

Bu bahsettiklerimizden yola çıkacak olursak açık olan yaralara kesinlikle diş macununun sürülmemesi gerektiğini söyleyebiliriz. Basur kanamalı bir yara türü olduğundan açık yaralar sınıfında değerlendirilir. Açık yaraya diş macunu sürmeniz yaranın enfeksiyon kapmasına ve yaşadığınız ağrıların daha da şiddetlenmesine neden olabilir. Eğer bu söylemlerimizi önemsemeyip basura diş macunu sürecek olursanız ciddi ağrılar ile mücadele etmek zorunda kalacaksanız. Size bunu öneren kişilere ağrılarınızın arttığını söylediğiniz zaman ise yanlış marka diş macunu kullandın şu markayı kullansaydın böyle olmazdı diyeceklerdir.
diş macunu basur ağrısını kesermiHayat kalitenizi düşürmemek ve geri dönüşü olmayan problemlerle bir ömür boyu mücadele etmek zorunda kalmamak adına doktor tavsiyesi olmayan hiçbir şeyi şifa bulmak adına basurun yer aldığı bölgeye sürmeyiniz. Bu dertten muzdarip çok sayıda kişi olduğundan sizlere basur ile alakalı güzel bir makale sunmuştuk. Basura iyi gelen yiyecekler bağlantısını kullanarak basura nelerin iyi gelip gelmediğini öğrenmeniz mümkün.

Basur birçok kişinin utanç verici olarak gördüğü hastalıklardan birisidir. Utanmayı bir kenara bırakıp diş macunu gibi batıl şeylerden şifa bulmak yerine en kısa zaman içerisinde doktora gidiniz. Ayrıca basurunuz hafif türdeyse eczanelere giderek basur kremi alıp ilgili bölgeye sürebilirsiniz.