Ballı Yoğurdun Faydaları Nelerdir?

Bedenimiz için lüzumlu bir hayli vitamin ve minerali ihtiva eden bal ve yoğurt harmanlandığında da sıhhate oldukça fazla yararı yer almaktadır. Ballı yoğurdun yararları içerisinde en başlarda, yüksek protein ve glikoz deposu olmasından ötürü, bilhassa alıştırma evveli ve daha sonra bedene ihtiyaç duyulan enerjiyi imkan tanıması, gıda kıymeti yüksek bir besin olarak muafiyet sistemini güçlü hale getirmesi ve sindirime destek olması gösterilmektedir.

Balın yararları

Antibiyotik ilaçlar imal edilmeden evvel, natürel bir antibiyotik olarak yanmış ve kesik iyileştirmesinde kullanılan bal asırlardır öksürük iyileştirmesinden deri bakımına kadar oldukça fazla çevrede geleneğe dayanan olarak kullanılmıştır. İlk olimpiyat oyunlarında, spor yapan kişilerin yarışmalar evvelinde yarış esnasında lüzumlu enerjiyi temin etmek için abur cuburluk olarak ballı ekmek tükettikleri biliniyor. Fazladan olarak şeker ihtiva eden bal da protein, c vitamini, folat ve başka lüzumlu vitaminler de yer almaktadır. 30 gr bal; günlük manganez gereksiniminin %14′ünü, demir gereksiniminin %8′ini karşılamaya kafi. Bu mineraller bedenin düzgüsel işlevini sürdürebilmesi ve rahatsızlıklara aksi korunabilmesi için gerekmektedir.

Yoğurdun yararları

Yoğurdun en mühim yararları, yüksek kalsiyum içeriğiyle sıhhatli diş ve kemik yapısına yardımda bulunması ve hazım sistemini geliştirmesidir. Yoğurt üstüne meydana getirilen akademik incelemelerin acilen tamamı tertipli olarak tüketiminin sindirimi geliştirdiği doğrultusunda neticelere muktedirdir. Kimi incelemeler yoğurdun kolon kötü huylu tümörü, kabızlık ve inflamatuvar barsak rahatsızlığı rizikosunu az hale getirdiğini kanıtlamaktadır.
Ballı Yoğurdun Faydaları

Ballı yoğurdun yararları

Ballı yoğurt yüksek gıda değeriyle nitelikli bir enerji deposu olarak kullanılabilir. Balda yer alan yüksek glikoz gövde dayanabilirliliğini çoğaltır ve bilhassa fizyolojik aktiviteler için ihtiyaç duyulan enerjiyi mümkün kılar. Karbonhidrat ve protein için mükemmel bir kaynak olan ballı yoğurt, kontrollü olarak tüketildiğinde yararlı bir abur cuburluk meydana gelebilir. Ballı yoğurt yerken dikkatli olunması ihtiyaç duyulan nokta yoğurdun yağlı olmaması ve balın suni şeker ihtiva etmeyen, olasıysa doğal bal olması.