Emziren Anneler Yeşil Çay İçebilirmi

Yeşil çay sayesinde kısa süre içerisinde kilo vermek mümkün olduğundan hamilelik döneminde almış oldukları aşırı kilolardan kurtulmak isteyen bayanlar yeşil çaya yönelmiş durumda. Ancak emziren duyarlı anneler bebeklerinin sağlığını düşündüklerinden dolayı emziren anneler yeşil çay içebilirmi sorusunu sormaktadır. Annenin yedikleri ve içtikleri sütlerini etkilediğinden dolayı sizlere emziren anneler yeşil çay içebilirmi konusunda bilgi vereceğiz.

Yeşil çay içerisinde bol miktarda kafein bulunmaktadır. Çay içerisinde yer alan bu kafein doğal olarak anne sütüne geçmektedir. Kafein maddesi kişinin zayıflamasına neden olduğu için süte geçen kafein bebeğin hızlı bir şekilde kilo kaybetmesine neden olur. Bebeğinizin yaşıtlarına oranla zayıf bir bünyeye sahip olmasını istemiyorsanız kesinlikle emzirme ve hamilelik döneminde yeşil çay gibi içerisinde büyük oranda kafein bulunduran besinlerden uzak durmalısınız.
Yeşil ÇayYeşil çay içerisinde yer alan materyaller sütün gaz yapıcı özellik kazanmasına neden olur. Ağlayan bebeklerin %80’lik kısmı aşırı gaz sıkışmasından dolayı ağladığı için yeşil çay içmemenizde fayda var. Sütünüzdeki gaz oranını azaltmak adına daha doğal bir şekilde beslenmenizde fayda var.