Ev Hanımları Ev Kredisi Alabilir Mi? Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Kiraların her geçen gün artması kiracıları bunaltmış olduğundan dolayı birçok kişi kredi çekerek ev almaya çalışmaktadır. Ev hanımları ev kredisi çekebilir mi sorusunun soran bayan sayısı arttığından dolayı sizlere ev hanımlarına kredi veren bankalar nelerdir konusunda sorulan bir sorudan yola çıkarak bilgi vermek istiyoruz.

Gelen Soru: Ev hanımıyım ve kocamla birlikte uzun zamandan beri yemeden içmeden birkaç bir şey biriktirdik ve bu birikmiş olan paramızın üzerine kredi çekerek ev almak istiyoruz. Kocam bir süre önce kredi almış olduğu için bankalar kocama kredi borcunuzu ödemeden kredi almazsınız diyor. Kimseden borç alma imkanımız olmadığından dolayı ev almak için kredi çekmemiz şart bu yüzden bir ev hanımı olarak ben kendim kredi çekmek istiyorum. Ev hanımlarına kredi veren bankalar nedir ve ev hanımları kredi çekebilir mi konusunda bana bilgi verirseniz memnun olurum.

Cevap: Vakıfbank, Akbank, Denizbank gibi bankalar ev hanımlarına kredi vermektedir ancak çok yüksek miktarda kredi çekemeyeceğinizi bilmenizi isteriz. Ayrıca kredi alırken maddi bir gelir gösteremediğinizden dolayı gelir düzeyi iyi olan bir kişinin size kefil olması gerekmektedir. Eğer sağlam bir kefil bulabilirseniz ev hanımı olarak kredi çekebilirsiniz.

Son zamanlarda kredi oranlarının yükselmesinden dolayı birçok banka kredi verme telaşına düşmüş durumda. Bu yüzden şansınızı denemek adına bankaları teker teker dolaşıp kredi alma konusunda bilgi almanızda fayda var.