Ünlüler hangi semtlerden ev alıyor?

İstanbul’da ünlü isimler, yaşamak ya da yatırım yapmak için belli semtleri tercih ediyor. Ünlülerin akın ettiği bu semtler ağırlıklı olarak şehrin merkezinde ve boğazın kıyısında bulunuyor.
Ünlülerin tercihi boğaz semtleri!
Şehrin merkezinde yaşamayı tercih eden ünlü isimler İstanbul’un en büyük problemi olan trafikten de bir nebze de olsa kurtulmuş oluyor. Diğer yandan boğaz kıyısındaki semtler sakin ve deniz manzaralı bir yaşam da sunuyor. Ünlü isimler bu semtlerde yaptıkları gayrimenkul yatırımlarından da kısa vadede kazanç sağlayabiliyor. Peki, ünlülerin tercih ettiği semtlerde satılık ve kiralık ev fiyatları ne durumda? İşte ünlü isimlerin tercih ettikleri semtler ve bu semtlerdeki satılık ev ve kiralık ev fiyatları…

Arnavutköy / Beşiktaş
İstanbul Beşiktaş’ta bulunan Arnavutköy semti, güzelliğiyle ünlüleri cezbeden semtlerden!Ortalama daire fiyatı: 1.333.568 TL
Kira fiyatı: 3.841 TL
Kiraya verilen konutun geri dönüş süresi: 29 yıl

Bebek-Istanbul - Copy

Bebek / Beşiktaş

Beşiktaş’a bağlı olan Bebek, İstanbul’un en yaşanılası semtlerinden biri…

Ortalama daire fiyatı: 1.338.911 TL

Kira fiyatı: 4.052 TL

Kiraya verilen konutun geri dönüş süresi: 28 yıl

Beylerbeyi

Beylerbeyi / Üsküdar
Boğazın incisi olarak görülen Üsküdar Beylerbeyi, sakin ve huzurlu ortamıyla ünlü isimleri rağbet ettiği bir semt.

Ortalama daire fiyatı: 710.927 TL
Kira fiyatı: 2.230 TL
Kiraya verilen konutun geri dönüş süresi: 27 yıl

Cihangir
Cihangir / Beyoğlu
İstanbul Beyoğlu’na bağlı olan Cihangir, ünlü isimlerin en çok tercih ettiği semtlerin başında geliyor. Cihangir, şehrin merkezinde olması ve bohem yaşam tarzıyla tercih ediliyor.

Ortalama daire fiyatı: 758.743 TL
Kira fiyatı: 3.430 TL
Kiraya verilen konutun geri dönüş süresi: 18 yıl

İstinye / Sarıyer

Sarıyer İstinye, merkezi konumuyla ünlüler tarafından tercih edilen semtlerden…

Ortalama daire fiyatı: 1.018.530 TL
Kira fiyatı: 4.100 TL
Kiraya verilen konutun geri dönüş süresi: 21 yıl

Levent / Beşiktaş

İstanbul Beşiktaş’a bağlı olan Levent, ünlülerin tercih ettiği semtlerden biri. Levent, hem şehrin merkezinde hem de sakin bir semt.

Ortalama daire fiyatı: 862.632 TL
Kira fiyatı: 3.272 TL
Kiraya verilen konutun geri dönüş süresi: 22 yıl

Moda Kadıköy

Moda / Kadıköy

İstanbul’un en eski semtlerinden biri olan ve son zamanlarda yeniden revaçta olan Kadıköy Moda, ünlülerin tercih ettiği semtlerden biri!

Ortalama daire fiyatı: 618.114 TL
Kira fiyatı: 2.580 TL
Kiraya verilen konutun geri dönüş süresi: 20

Nişantaşı / Şişli
İstanbul Şişli’ye bağlı olan Nişantaşı, ülkenin en prestijli semti olarak biliniyor. Birçok lüks markayı bulunduran caddesi, eski apartmanlarıyla daima dikkat çeken Nişantaşı, her dönem ünlü isimlerin tercihi oluyor.

Ortalama daire fiyatı: 760.987TL
Kira fiyatı: 3.756 TL
Kiraya verilen konutun geri dönüş süresi: 17 yıl

Tarabya / Sarıyer
İstanbul Sarıyer’e bağlı olan Tarabya, ünlülerin en çok tercih ettiği semtlerin başında geliyor. Tarabya, boğaz manzarasıyla her zaman revaçta olan semtlerden biri…

Ortalama daire fiyatı: 778.354 TL
Kira fiyatı: 1.963 TL/AY
Kiraya verilen konutun geri dönüş süresi: 33 yıl

Ulus / Beşiktaş
İstanbul Beşiktaş’a bağlı olan Ulus, satılık daire fiyatlarının en yüksek olduğu semtlerin başında geliyor. Ulus da ünlü isimlerin yaşamak için tercih ettiği semtlerden…

Ortalama daire fiyatı: 1.074.785 TL
Kira fiyatı: 3.444 TL/AY
Kiraya verilen konutun geri dönüş süresi: 26 yıl

Zekeriyaköy / Sarıyer

İstanbul Sarıyer’e bağlı olan Zekeriyaköy, şehirden uzakta doğayla iç içe yaşamak isteyen ünlülerin tercihi…

Ortalama daire fiyatı: 510.424 TL
Kira fiyatı: 2.099 TL
Kiraya verilen konutun geri dönüş süresi: 20 yıl

Kaynak: http://blog.zingat.com/unluler-hangi-semtlerden-ev-aliyor/

Yavuz Sultan Selim Köprüsü artık sigortalı

İstanbul’un 3. köprüsü olarak da bilinen Yavuz Sultan Selim Köprüsü, dünyanın önde gelen sigorta ve reasürans brokerliği şirketlerinden JLT Sigorta ve Reasürans Brokerliği tarafından sigortalandı. Sigorta sözleşmesi bir yıllığına yapılmış olsa da, aksi bir durum olmadıkça sözleşme her yıl yenilenecek.

 

Sigortalanan ilk boğaz köprüsü

Yavuz Sultan Selim Köprüsü’nün yangın, sorumluluk ve terör teminatları ile bir yıllığına sigortalanmasına dair bir açıklama yapan JLT Türkiye Üst Yöneticisi (CEO) Servet Gürkan şunları söyledi:

“İşletmeci firma ICA ve özel risk mühendisleri ile çok kapsamlı bir risk ölçümleme çalışmasının ardından, dünyanın en büyük sigorta şirketleriyle tanışmak ve riski anlatmak için Londra’da bir road-show yaptık. Bu road-show’un ardından beklediğimizin çok üzerinde bir ilgiyle, neredeyse 2 tane köprü sigortalayabilecek kadar kapasite bulduk. Sigortalanma sürecinde ICA müthiş bir iş ortaya koydu ve risk yönetimini çok uygun bir şekilde yaptı.”

Değeri 3 milyar doları aşan bir varlığı sigortalamanın tahmin edilebileceği gibi pek kolay olmadığının altını çizen Gürkan, “Türk sigorta sektörünün büyüklüğünün 33 milyar dolar olduğunu düşünürseniz Türk sigorta sektörünün yüzde 10’una tekabül eden bir riske yönelik sigorta temin etmek için yurt dışındaki sigorta ve reasürans pazarlarından destek almak kaçınılmaz oluyor. Köprü yangın, sorumluluk ve terör teminatları ile sigortalandı. Köprünün sigortalanması bankacılık sektörünün proje finansmanı sağlamasına da önemli bir referans oldu.”

Kaynak: http://blog.zingat.com/yavuz-sultan-selim-koprusu-artik-sigortali/

Kışın evi soğuktan korumanın 5 yolu!

Kış aylarının gelmesiyle birlikte evin ısıtması önemli bir konu hâline geliyor. Birkaç küçük adımla evin ısınmasını sağlamak mümkün. Evi soğuktan korumak hem tasarruf sağlar hem de ısınma giderlerinin azalmasına yardımcı olur. Kışın evi soğuktan korumanın 5 yolu…

 

1. Kombiyi kapatmayın

Gece yatarken kombiyi kapatmak tasarruf sağlamaz. Kapatırsanız gece eşyalar ve duvarlar soğur, gündüz ise ısınması zaman alır. Kapatmak yerine ısısını en düşük dereceye getirebilirsiniz. Ancak kombi ve petek bakımınızı yaptırmayı unutmayın. Kalorifer peteklerinde sızma olmadığından emin olun. Doğalgaz sayacınızın kullanım süresi 10 yılı geçmişse değiştirmeyi ihmal etmeyin. Kombinizin doğru bir şekilde çalıştığına emin olduktan sonra gece açık bırakabilirsiniz.

 

 

2. Panjur ya da kalın perde soğuktan korur
Evi ısıtmanın bir yolu da kalın perde kullanmaktır. Kış günlerinde gündüz saatlerinde minimum da olsa ışık alırken, gece pencereden içeriye soğuk hava gelmesi kaçınılmaz olur. Bu sebeple özellikle akşam saatlerinde kalın perdeler evi soğuktan bir nebze de olsa koruyacaktır. Eğer şansınız varsa evin pencerelerine panjur taktırılması eve soğuk gelmesini büyük ölçüde engelleyecektir.

 

3. Yün ve kadife kumaşlar tercih edin

Evde diz battaniyesi, koltuk ya da yatak örtüsü olarak yünlü ya da kadife kumaşlar kullanarak daha sıcak bir ortam yaratabilirsiniz. Mesela koltuklarınızda kadife örtüler kullanmak hem evinizin havasını değiştirir hem de daha sıcak bir ortam oluşturur.

 

Pencereden gelen soğuk nasıl engellenir?

 

4. Pencere ve kapılara fitil takın

Kışın gelmesiyle birlikte en çok cevap aradığımız sorulardan biri; “Pencereden gelen soğuk nasıl engellenir?” oluyor. Soğuk havayla birlikte pencereler ya da balkon kapıları soğuk hava sızdırabilir. “Pencereden gelen soğuk nasıl engellenir?” sorusunun cevabı ise çok basit! Kapı ya da pencerelerde soğuğu engellemek için fitil ya da yapışkanlı süngerler kullanabilirsiniz. Uygun fiyata alabileceğiniz bu fitil ve yapışkanlı süngerli kolayca siz de takarak, soğuk havanın içeri girmesini engelleyebilirsiniz.

 

 

5. Yalıtım şart
Tüm bunların yanı sıra soğuktan korunmanın en sağlam yönetimi yalıtımdır. Yaşadığınız binanın dış cephesinde mantolama yapılmış olması ısı yalıtımına ve ısınma ile ilgili giderlerin azalmasına yardımcı olur. Eğer binanızda yalıtım yoksa en kısa sürede bina yöneticisiyle görüşüp, sıcak bir ev için yalıtımın şart olduğunu anlatmalısınız.

Kaynak: http://blog.zingat.com/kisin-evi-sicak-tutmanin-5-yolu/

Küçük evde geniş alanlar yaratmanın 3 yolu

Küçük evde eşyaları sığdırma konusu büyük bir sıkıntıdır. Hangi eşyayı nereye koymalı? Nasıl ferah bir ortam oluşturmalı? Aslında birkaç küçük adımla bu tür evlerde geniş alanlar yaratmak mümkün! Evin duvar boyası, doğru depolama ya da çok fonksiyonlu mobilya tercih ederek evinizin daha geniş görünmesini sağlayabilirsiniz.
İşte küçük evlerde geniş alanlar yaratmanın 3 adımı…

1. Duvar boyasıyla harikalar yaratın
Eviniz küçük ise daha geniş görünmesini sağlamak için duvarlarda doğru renk tonunu seçmelisiniz. Beyaz, krem ya da açık gri gibi renkler hem odanın daha aydınlık hem de daha geniş görünmesini sağlar. Bu renkler sadece evinizin geniş görünmesini sağlamakla kalmaz, ferah bir ortam da sağlar.

2. Evde her yer depolama alanı olabilir
Küçük mekanlarda eşya, kıyafet ya da daha fazlası için depolama alanı olmayabilir. Böyle bir durumda yapmanız gereken ilk şey kendi depolama alanınızı oluşturmanızdır. Yaratıcı ve esnek depolama alanları tasarlayarak ortamdaki karmaşıklığı yok edebilirsiniz. Mesela evin girişindeki duvarı dolaplarla kaplayarak, bu alanı depo olarak değerlendirebilirsiniz. Eğer bisikletiniz varsa bu duvarlardan birine askı koyarak, buraya asabilir farklı bir tasarım objesi oluşturabilirsiniz. Ya da mutfağı depolama alanı olarak kullanabilirsiniz. Mutfakta ihtiyacınıza göre ayarlanabilen alanlar oluşturabilirsiniz. Kapaklı dolaplar gibi açık raflarla da mutfağınıza farklı bir hava katabilirsiniz. Bu açık raflara renkli, tasarım eşyaları koyarak renkli bir mutfak oluşturabilirsiniz.

Çok fonksiyonlu mobilyaları tercih edin
Küçük bir evde yaşıyorsanız seçeceğiniz mobilyaların çok fonksiyonlu olmasına dikkat etmelisiniz. Bu şekilde hem konforlu hem de düzenli bir ortam sağlayabilirsiniz. Mesela yatak odasında yatak tercihinizi bazalı olarak yaparak yer tasarrufu sağlayabilirsiniz. Böylelikle kullanmadığınız kıyafetlerinizi, yorgan ya da pikeleri bu bazada saklayabilirsiniz. Aynı şekilde oturma odanızdaki koltukları da bazalı tercih ederek, buraları bir depo alanı olarak kullanabilirsiniz. Ya da kapaklı bir orta sehpa tercih ederek buraları depo alanı olarak kullanabilirsiniz. Yemek masasının katlanabilir olanını tercih ederek yer tasarrufu sağlayabilirsiniz. Küçük evlerde yaratıcı düşünceyle, dağınık, sıkışık bir karmaşadan, herkes için yer açabilecek, organize ve davetkâr bir mekana gidebilirsiniz.

 

 

Kaynak: http://blog.zingat.com/kucuk-evde-genis-alanlar-yaratmanin-3-yolu/

Türkiye mortgage sektörü için stratejik işbirliği!

Türkiye’deki mortgage sektörü ile ilgili yeni bir gelişme yaşandı. “Ortak stratejik işbirliği” adıyla duyurulan işbirliğinin amacının mortgage sektörünü geliştirmek olduğu açıklandı.

İşbirliğiyle ev sahibi olmayı kolaylaştıracak mortgage sistemi kapsamında ülkemizde uygulanabilecek finansal modellerin belirlenmesine odaklanılacak.

Ortak stratejik işbirliği” başlatan üç kuruluş ise Türkiye Varlık Fonu (TVF), İslami Özel Sektör Kalkınma Kuruluşu (ICD) ve İslam Kalkınma Bankası’nın özel sektör kolu Catalyst Grup.

 

 

Türkiye Varlık Fonu işbirliği sponsoru

İşbirliği kapsamında Türkiye Varlık Fonu sponsor, ICD lider düzenleyici kuruluş, Catalyst ise teknik danışman olarak görev alacak.

Ortak stratejik işbirliğinde başlangıç olarak, mortgage ekosistemlerinin küresel olarak karşılaştırmalı bir incelemesi ve mortgage sektörü için bir ana kalkınma planının geliştirilmesi hedefleniyor.

 

 

Ortak stratejik işbirliği için ne dediler?

Türkiye mortgage sektörünü geliştirmeyi amaçlayan işbirliği ile ilgili şu açıklamalar yapıldı:

İslami Özel Sektör Kalkınma Kuruluşu (ICD) Üst Yöneticisi (CEO) Halid Al Aboodi: “Türkiye’deki mortgage sektörünün genişlemesi, ailelerin ev sahipliğini artırmakla beraber ekonomiye de sayısız olumlu fayda sağlayacaktır.”

Türkiye Varlık Fonu Yönetim Kurulu Başkanı ve CEO’su Mehmet Bostan: “İşbirliğimiz, ortaklarımızın da desteğiyle mortgage sektörü için yeni ve özel modellerin tanımlanmasını amaçlıyor. TVF’nin en önemli hedeflerinden birisi, sağlayacağı değer artışıyla birlikte sermaye piyasalarının çeşitliliği ve derinliğine katkı sağlamak. Sermaye piyasaları bu büyüyen ekosistem içinde genişlemesini sürdürecek.”

Catalyst Yönetim Kurulu Başkan Vekili Nazih Al Naser: “Bu işbirliğimiz kapsamında, ortaklarımızla birlikte Türkiye’ye İslami mortgage finansmanı konusundaki uzmanlığımızı sunacak olmaktan memnuniyet duyuyoruz. Türk konut sektörü, sürdürülebilir likidite ve büyüme için sermaye piyasalarına güvenmektedir. Mortgage sektörünün desteklenmesi, doğrudan Türkiye ekonomisinin genelinde önemli pozitif etkilerin ortaya çıkmasına neden olurken, likiditeyi de artıracaktır.”

 

 

Kaynak: http://blog.zingat.com/turkiye-mortgage-sektoru-icin-stratejik-isbirligi/