Kişiye özel binalar geliyor!

İnşaat ve bina teknolojisi tüm dünyada hızlı bir gelişim içerisinde. Akıllı malzemelerin önümüzdeki dönemlerde daha çok yaygınlaşması bekleniyor. Bu yenilenme sürecinde Ar-Ge çalışmalarıyla rol alan Vefa Holding, insanlara özel binalar üzerinde çalışıyor.

 

Hedef: İnsanlara özel binalar!

Ön üretimli yapılar, yapı malzemeleri, gayrimenkul ve enerji alanlarında faaliyet gösteren Vefa Holding, geliştirdiği inovatif ürünlerle sektörde farklı bir yere sahip. Vefa Holding şimdi de gayrimenkul alanında yepyeni bir teknolojiye imza atmaya hazırlanıyor. Amaç, insanlara özel binalar geliştirmek.

Vefa Holding Yönetim Kurulu Başkanı Orhan Güner, konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: “Yeni geliştirdiğimiz ürünler son yıllarda toplam cirolarımızın neredeyse yüzde 50’sini oluşturuyor. Ürettiğimiz katma değerli çözümler hem sektörün standardını ve müşterilerimizin konforunu yükseltiyor hem de büyümemizin, rekabet üstünlüğümüzün lokomotifi oluyor.”

Gelecekte nanoteknolojilerin yapı sistemlerinde de uygulanacağını ve insanlara özel binalar yapılacağını ifade eden Orhan Güner, “Örneğin bir yaşlının ya da hastanın evi farklı tasarlanabilecek. Bu sayede akıllı evler ve akıllı yaşam alanları üretilecek, sonrasında akıllı şehirler planlanabilir olacak.” yorumunu yaptı.

 

Kaynak: http://blog.zingat.com/kisiye-ozel-binalar-geliyor/