Adım adım evinizi satışa çıkarma rehberi!

Evinizi satma kararı aldınız. Evinizi satışa çıkarmadan hangi hazırlıkları yapmalısınız? Servet harcamadan, düşük bütçeli masraflarla evinizde büyük farklılıklar yaratabilirsiniz. İşte evinizin satışını kolaylaştıracak faydalı ipuçları… 

evsatisrehber.2

 

Satılık ev ilanı vermeden önce

1. Eviniz için satılık ilanı vermeden önce ilk adımınız kendinizi potansiyel alıcıların yerine koymak…

 

2. Tıpkı bir alıcı gibi evinizi dıştan içe gezin ve inceleyin. Siz olsanız hangi detaylara bakardınız? Dilerseniz yorumlarınıza güvendiğiniz bir yakınınızdan görüş alabilirsiniz. Bu kısa turla kendinize bir “yapılacak işler listesi” çıkarın.

 

3. Listeniz hazır. Şimdi sıra önceliklerinizi belirlemekte. Öncelikli işleri çıkarmak hem listenizi sadeleştirecek hem de bütçenizi doğru planlamanıza yardımcı olacaktır.

 

 

 

4. Evinizin dış görünümü, alıcıların ilk izlenimini etkileyeceği için işe dış özelliklerden başlayın. Bahçeniz varsa çiçekler ektirmek ya da bir apartman dairesiyse temiz görünmesine, balkonlarında fazla ve eski eşyaların bulunmamasına dikkat etmek yeterli.

 

5. Evinizin giriş kapısında çöp kovası, eski eşyalar bulunmamalı. Şık bir paspas bile alıcının izlenimini olumlu etkiyecektir.

 

 

 

6. Ev içerisinde duvarları temizletmek, hatta evin duvarlarını açık bir renkle boyatmak iyi olacaktır.

 

7. Evinizi mümkün olduğunca hoş ve sıcak göstermeye çalışın. Unutmayın, insanlar ev alırken önce duygularıyla karar verir.

 

8. Son olarak kapı ve pencere kulplarını, mutfak dolaplarının rahat açılır kapanır olduğunu kontrol edin.

 

Satılık ev ilanı vermeye hazırsanız…

1. Evinizi satış için hazır hale getirdikten sonra eviniz için detaylı bir ilan hazırlayın. Zingat.com, evinizin bulunduğu bölgede size en yakın gayrimenkul danışmanlarını önerir. Böylece profesyonel bir ilgi ve satış stratejisi gerektiren bu alanda evinizin satışını hızla gerçekleştirebilirsiniz.

 

2. Emlak arayanların en çok kullandığı mecra internettir. Satılık ev ilanınızın fotoğraflarının alıcılarda oluşturmak istediğiniz izlenimi vermesine özen gösterin.

 

3. Ev ilanınızda tüm bilgileri detaylı vermeye özen gösterin: Oda ve banyo sayısı, metrekare ölçüleri, evin bulunduğu bölge, bina yaşı, lokasyon ve ulaşım avantajları gibi.

 

 

Kaynak: http://blog.zingat.com/adim-adim-evinizi-satisa-cikarma-rehberi/