Ünlüler hangi semtlerden ev alıyor?

İstanbul’da ünlü isimler, yaşamak ya da yatırım yapmak için belli semtleri tercih ediyor. Ünlülerin akın ettiği bu semtler ağırlıklı olarak şehrin merkezinde ve boğazın kıyısında bulunuyor.
Ünlülerin tercihi boğaz semtleri!
Şehrin merkezinde yaşamayı tercih eden ünlü isimler İstanbul’un en büyük problemi olan trafikten de bir nebze de olsa kurtulmuş oluyor. Diğer yandan boğaz kıyısındaki semtler sakin ve deniz manzaralı bir yaşam da sunuyor. Ünlü isimler bu semtlerde yaptıkları gayrimenkul yatırımlarından da kısa vadede kazanç sağlayabiliyor. Peki, ünlülerin tercih ettiği semtlerde satılık ve kiralık ev fiyatları ne durumda? İşte ünlü isimlerin tercih ettikleri semtler ve bu semtlerdeki satılık ev ve kiralık ev fiyatları…

Arnavutköy / Beşiktaş
İstanbul Beşiktaş’ta bulunan Arnavutköy semti, güzelliğiyle ünlüleri cezbeden semtlerden!Ortalama daire fiyatı: 1.333.568 TL
Kira fiyatı: 3.841 TL
Kiraya verilen konutun geri dönüş süresi: 29 yıl

Bebek-Istanbul - Copy

Bebek / Beşiktaş

Beşiktaş’a bağlı olan Bebek, İstanbul’un en yaşanılası semtlerinden biri…

Ortalama daire fiyatı: 1.338.911 TL

Kira fiyatı: 4.052 TL

Kiraya verilen konutun geri dönüş süresi: 28 yıl

Beylerbeyi

Beylerbeyi / Üsküdar
Boğazın incisi olarak görülen Üsküdar Beylerbeyi, sakin ve huzurlu ortamıyla ünlü isimleri rağbet ettiği bir semt.

Ortalama daire fiyatı: 710.927 TL
Kira fiyatı: 2.230 TL
Kiraya verilen konutun geri dönüş süresi: 27 yıl

Cihangir
Cihangir / Beyoğlu
İstanbul Beyoğlu’na bağlı olan Cihangir, ünlü isimlerin en çok tercih ettiği semtlerin başında geliyor. Cihangir, şehrin merkezinde olması ve bohem yaşam tarzıyla tercih ediliyor.

Ortalama daire fiyatı: 758.743 TL
Kira fiyatı: 3.430 TL
Kiraya verilen konutun geri dönüş süresi: 18 yıl

İstinye / Sarıyer

Sarıyer İstinye, merkezi konumuyla ünlüler tarafından tercih edilen semtlerden…

Ortalama daire fiyatı: 1.018.530 TL
Kira fiyatı: 4.100 TL
Kiraya verilen konutun geri dönüş süresi: 21 yıl

Levent / Beşiktaş

İstanbul Beşiktaş’a bağlı olan Levent, ünlülerin tercih ettiği semtlerden biri. Levent, hem şehrin merkezinde hem de sakin bir semt.

Ortalama daire fiyatı: 862.632 TL
Kira fiyatı: 3.272 TL
Kiraya verilen konutun geri dönüş süresi: 22 yıl

Moda Kadıköy

Moda / Kadıköy

İstanbul’un en eski semtlerinden biri olan ve son zamanlarda yeniden revaçta olan Kadıköy Moda, ünlülerin tercih ettiği semtlerden biri!

Ortalama daire fiyatı: 618.114 TL
Kira fiyatı: 2.580 TL
Kiraya verilen konutun geri dönüş süresi: 20

Nişantaşı / Şişli
İstanbul Şişli’ye bağlı olan Nişantaşı, ülkenin en prestijli semti olarak biliniyor. Birçok lüks markayı bulunduran caddesi, eski apartmanlarıyla daima dikkat çeken Nişantaşı, her dönem ünlü isimlerin tercihi oluyor.

Ortalama daire fiyatı: 760.987TL
Kira fiyatı: 3.756 TL
Kiraya verilen konutun geri dönüş süresi: 17 yıl

Tarabya / Sarıyer
İstanbul Sarıyer’e bağlı olan Tarabya, ünlülerin en çok tercih ettiği semtlerin başında geliyor. Tarabya, boğaz manzarasıyla her zaman revaçta olan semtlerden biri…

Ortalama daire fiyatı: 778.354 TL
Kira fiyatı: 1.963 TL/AY
Kiraya verilen konutun geri dönüş süresi: 33 yıl

Ulus / Beşiktaş
İstanbul Beşiktaş’a bağlı olan Ulus, satılık daire fiyatlarının en yüksek olduğu semtlerin başında geliyor. Ulus da ünlü isimlerin yaşamak için tercih ettiği semtlerden…

Ortalama daire fiyatı: 1.074.785 TL
Kira fiyatı: 3.444 TL/AY
Kiraya verilen konutun geri dönüş süresi: 26 yıl

Zekeriyaköy / Sarıyer

İstanbul Sarıyer’e bağlı olan Zekeriyaköy, şehirden uzakta doğayla iç içe yaşamak isteyen ünlülerin tercihi…

Ortalama daire fiyatı: 510.424 TL
Kira fiyatı: 2.099 TL
Kiraya verilen konutun geri dönüş süresi: 20 yıl

Kaynak: http://blog.zingat.com/unluler-hangi-semtlerden-ev-aliyor/

İstanbul’un en eğlenceli 5 semti ve emlak fiyatları!

Satılık ev ya da kiralık ev ararken bakılan kriterler değişti! Artık yaşanılan evin iş kadar, eğlenilecek sosyal alanlara da yakın olması önemseniyor. Özellikle İstanbul gibi trafiğin yoğun olduğu büyük şehirlerde yaşanılan bölgede bakılan önceliklerden biri eğlenilecek sosyal alanlar oluyor. Yürüme mesafesinde sinemaya gidebilmek, araç kullanmadan arkadaşlarla buluşmak ya da istenilen zaman alışveriş yapabilmek önemli bir kriter haline geldi. İşte İstanbul’da hem ulaşımın hem eğlencenin merkezi olan, satılık ev ya da kiralık ev bakarken tercih edebileceğiniz 5 semt ve emlak fiyatları!

 

Nerede yaşamalı, nerede eğlenmelisiniz? Hemen şimdi yaşamSkoru’nuzu öğrenin!

Moda Kadıköy

1. Moda
Son yıllarda Moda’ya bir göç yaşanıyor… Herkes Moda’da yaşamak, eğlenmek ya da kafe açmak istiyor. Kafeler, pastacılar, dünya mutfakları restoranları, dondurmacılar gibi Moda’nın yeme-içme kültürü açısından da oldukça geniş bir yelpazesi var. Moda’da cafe, pub, sinema, tiyatro gibi birçok sosyal alan da bulunuyor. Bu yoğun ilgi elbette satılık ev ve kiralık ev fiyatlarına da yansıyor.

Emlak trendi: Geçen yıl Moda’nın bağlı olduğu Caferağa Mahallesi’nde 100 metrekarelik satılık daire fiyatı 473 bin 607 TL iken, bu yıl Caferağa Mahallesi’nde satılık daire ortalama fiyatı 541 bin 799 TL oldu.

 

2. Karaköy

Beyoğlu’nun en eski semtlerinden biri olan Karaköy, yeni bir dönüşümün eşiğinde. Bölgenin tarihi havası içinde yer alan kafeler, galeriler, kahve dükkanları ile Karaköy evi eğlenceye yakın olsun isteyenlerin tercihi oluyor.

Emlak trendi: Karaköy’ün bağlı olduğu Beyoğlu’nda geçen yıl 100 metrekarelik ortalama satılık daire fiyatı 288 bin 213 TL iken, bu yıl için Beyoğlu ilçesinde satılık daire ortalama fiyatı 372 bin 245 TL oldu.

 

Karaköy’de mi oturmalısınız? Hemen yaşamSkor’undan öğrenin!

 

Cukurcuma

3. Çukurcuma
Çukurcuma en çok antika dükkanlarıyla dikkat çekiyor. Cihangir, Sıraselviler, Galata gibi eğlence ve sanat akslarına yakın bir konumda bulunan Çukurcuma, bozulmamış tarihi ve mahalle havasıyla birçok kişinin yaşamak için tercih ettiği bir bölge.

Emlak trendi: Çukurcuma’nın bağlı olduğu Beyoğlu’nda geçen yıl 100 metrekarelik ortalama satılık daire fiyatı 288 bin 213 TL iken, bu yıl için Beyoğlu ilçesinde satılık daire ortalama fiyatı 372 bin 245 TL oldu.

 

4. Bebek

Boğaz semtlerinin en güzellerinden biri olan Bebek denizi, manzarası ve sakinliğinin yanı sıra birçok restoranı ve eğlence merkezleriyle dikkat çekiyor.

Emlak trendi: Beşiktaş’a bağlı olan Bebek’te 2015 yılında 100 metrekarelik satılık daire ortalama fiyatı 1 milyon 055 bin 307 TL iken, bu yıl için Bebek Mahallesi’nde satılık daire ortalama fiyatı 1 milyon 107 bin 973 TL oldu.

 

Bebek hayalinizdeki semt mi? Hemen yaşamSkoru’nuzu öğrenin?

Cengelkoy

5. Çengelköy
Tarihi Çınaraltı Çay Bahçesi’yle tanınan Çengelköy, son yılların en çok tercih edilen semtlerinden biri. Boğaz manzarası ve mahalle kültürüyle ziyaretçilerini karşılayan Çengelköy, özellikle balık restoranlarıyla dikkat çeken semtlerden biri.

Emlak trendi: Üsküdar’a bağlı olan Çengelköy’de 100 metrekarelik bir dairenin ortalama fiyatı 277 bin 416 TL iken, bu yıl için Çengelköy Mahallesi’nde satılık daire ortalama fiyatı 339 bin 210TL oldu.

Kaynak: http://blog.zingat.com/istanbulun-en-eglenceli-5-semti-emlak-fiyatlari/