2014 2015 Üniversite Dersleri Başladı

10 Fakülte,5 Yüksek okul, 1 devlet konservatuarı, 3 enstitü, 11 meslek yüksek okulu, 20 bini aşan öğrenci sayısı ile eğitim ve öğretime başlayan Harran Üniversitesi’ne bu yıl 4 bin 581 kişi kayıt yaptırdı.
Açıklanacak ek kontenjanla 988 öğrencinin de beklendiği üniversite, bu yıl eğitim ve öğretime yeni programlarla‘merhaba’ dedi.

Yeni dönemde Fen-Edebiyat Fakültesi bünyesinde; Sosyoloji bölümüne Devlet Konservatuvarı bünyesinde; Geleneksel Çalgılar bölümüne, Şanlıurfa Sağlık Hizmetleri M.Y. O. bünyesinde; Eczane Hizmetleri programına,İlk ve Acil Yardım programına, Birecik Meslek Yüksek Okulu bünyesinde; Dış Ticaret programına, Halkla İlişkiler ve Tanıtım (İÖ) programına, Elektrik (İÖ) programına, Hilvan Meslek Yüksekokulu bünyesinde, Bankacılık ve Sigortacılık programına, Sosyal Bilimler Enstitüsünde, Maliye Anabilim Dalı bünyesinde, Gayrimenkul Yönetimi ve Finansmanı Tezsiz Yüksek Lisans Programı ve Maliye Doktora Programına, Fen Bilimler Enstitüsü bünyesinde, Matematik Doktora Programına, Sağlık Bilimler Enstitüsü bünyesinde ise, Fizyoloji Programına Yüksek Lisans ve Doktora öğrencisi alınacak.

Eğitim ve öğretim yılının başlaması dolayısıyla Rektör Prof.Dr İbrahim Halil Mutlu, “Üniversitemizde 2024-2015 akademik yılında eğitim ve öğretime başlarken, üniversitemizi tercih ederek aramıza yeni katılan öğrencilerimizi tebrik eder,yeni akademik yılın tüm öğrencilerimiz, öğretim elemanlarımız ve idari personelimiz için başarılı ve verimli geçmesini diler, akademik yılın ilimize bölgemize ülkemize hayırlı olmasını temenni ederim” dedi.