Tavukların Yumurtlaması İçin Ne Yedirmeli Tavuk Her Gün Nasıl Yumurtlar?

Müstakil evde yaşayan kişiler sıhhatli beslenmek için doğal yollardan yumurta elde etmek adına bahçelerinde tavuk beslemektedir ancak birçok kişi tavuklarının periyodik olarak yumurtlamamasından yakınmaktadır. Tavukların yumurtlaması için ne yedirmeli ve tavuk her gün nasıl yumurtlar gibi sorular sıklıkla sorulduğundan sizlere bu konu hakkında bilgi vereceğiz.

Fazla miktarda yumurta elde etmek ve hayvanların psikolojisini iyileştirmek adına en az 10 tane tavuk alın. Aldığınız tavuklar ilk başlarda yumurtlamayacaktır. Bunun temel sebebi hayvanların yaşam alanlarını yadırgamış olmasıdır. Aradan 15 gün geçmiş bulunmasına karşın tavuklarınız halen bir tane bile yumurta yapmadıysa panik yapma vakti gelmiş demektir. Eğer her hangi bir sağlık problemleri yoksa yumurtlamamaların bazı temel sebepleri olabilir. Bu tarz bir sorununuz varsa tavuklar her gün nasıl yumurtlar gelin birlikte öğrenelim.

natürel yollardan beslenmek tavuk bakmak çok mantık. neden derseniz artık yumurta içerisine de çeşitli katkı maddeleri katılmaktadır. Bu katkı maddelerinin katılmasındaki temel amaç yumurtaların bozulmasını önlemektir. Yalnız şahsi sıhhatiniz için kuş gribi benzer rahatsızlıklara dikkat etmenizi tavsiye ederiz. mevsimsel geçişlerde ve tüy atımlarında tavuklar bir süreliğini yumurtlamayı bırakır. bu yüzden eğer ilgili dönemdeyseniz bir süre yumurta almaktan umudu kesmenizde fayda var. Kümeste yer alan tavuklara çok fazla miktarda mısır vermeyin çünkü mısır tavukta yağlanmaya sebep olur ve yağlanan tavukta yumurtlamaz.

Tavuğunuz ilgili dönemlerde değilse yumurtlamaya teşvik etmek adın piyasa yer alan yumurta yemlerinden kullanın. Bu yemler tavuğun kısa sürede yumurtasını kabuklandırmasını sağlar ve bu sayede tavuklarınız her gün yumurtlamaya başlar.