Kötülük Eden Kötülük Bulur Atasözü İle İlgili Kompozisyon

Kötülük eden kötülük bulur sözü ile ilgili kompozisyon, kötülük eden kötülük bulur atasözü ile ilgili kompozisyon örneğini sizlerle paylaşacağız.

İnsan doğası gereği vicdanlı ve iyi bir canlıdır. Ancak doğan her insan kendi çevresinin ve ailesinin içinde büyür ve ailesinin yetiştirdiği doğrultuda kendini geliştirir. Bu nedenle insanlar zamanla kötü olabilir ya da tam tersine iyi ve iyilik yapmayı seven biri olabilir.

İyi olan insan da kötü olan insan da yaptıklarının karşılığını almaktadır. Halk arasında bir tabir vardır ‘insanlar yaptıkları bir şeyin meyvesini toplarlar’ ya da başka bir tabirle ‘herkes ektiğini biçer’ bu ifadeler gerçekten doğrudur.

Kötülük eden kötülük bulur sözü de aslında bunu ifade etmektedir. Kötülük eden bir kimse asla ve asla iyilik bulmaz her insan yaşadığını bir gün mutlaka yaşatır bu nedenle insanlar kötülükten kendilerine fayda olmayacağını bilmelidirler ve kötülük yapmak yerine iyilik yaparak iyilik beklemelidirler ki dünyamız bu şekilde daha iyi bir hal alsın.

Yazımız Hakkındaki Yorumlarınızı Aşağıdaki yorum Kısmından Hemen Bize Yazın.