Damlaya Damlaya Göl Olur Atasözü İle İlgili Hikaye

Damlaya damlaya göl olur atasözü ile ilgili hikaye, damlaya damlaya göl olur atasözü ile ilgili hikaye

Ahmet, içine kapanık uslu bir çocuktur. Ahmet, annesi ile birlikte yaşamaktadır. Ahmet’in babası Ahmet bir yaşındayken vefat etmiştir. Annesi çalışarak oğlunu okutmaya çalışmaktadır.

Ahmet’in annesi birden fazla işe giderek hem çocuğunu büyütüp okutmaya hem de evini geçindirmeye çalışmaktadır. Bu koşullar içinde de Ahmet, annesinden harçlık alırken çok almamaya dikkat etmektedir ve aldığı harçlığı da kenara atmaktadır. Bir gün annesine lazım olur diye paralarını bir kenarda annesine söylemeden saklar.

Bir gün Ahmet, annesini dalgın ve üzgün görür. Annesine ne olduğunu sorar ama kadıncağız oğlu üzülmesin diye bir şey olmadığını gün boyuca yorulduğunu söyler ancak Ahmet uslu ve içine kapanık olduğu kadar zeki de bir çocuktur bu nedenle annesinin bu dediğine inanmamıştır. Ahmet, annesini biraz daha zorladığında annesi artık parası kalmadığını çalıştığı yerlerden de para alamadığını bu nedenle borcunu ödeyemeyeceğini söyler. Ahmet ise bu konunun üzerine hemen biriktirdiği parayı getirir ve annesi bir bakar ki ihtiyacından daha da fazla para vardır.

Ahmet’in verdiği para ile annesi borcunu öder ve Ahmet’e teşekkür ederek onunla gurur duyduğunu belirtir.

Bu nedenle hiç bir miktar küçümsenmemelidir çünkü o küçük paralar ya da başka şeyler damlaya damlaya göl olur ve bir gün gerçekten bir işe yarayabilir.