2014 Devlet Destekli Faizsiz Evlilik Kredisi Başvurusu

2014 Faizsiz Devlet Destekli Evlilik Kredisi Başvuru 2014 ve Şartları

Devlet Destekli 10 Bin TL Evlilik Kredisi Başvuru Nasıl Yapılır, Şartlar Nelerdir ? Hükümet gençleri erken evliliğe teşvik etmek amacıyla yeni projelere imza atıyor. Faizsiz evlilik kredisi başvuruları başlıyor … Başbakanlık kapsamında başlatılan proje, parasal sıkıntılar sebebiyle evlenmeyen gençlere ilaç gibi gelecek. Proje; 25 yaşın altındaki çiftlerin 10 bin lira faizsiz düğün kredisinden yararlanmasını amaçlıyor. Peki evlilik kredisi başvuru işlemleri nereye ne zaman yapılacak …

devlet destekli evlilik kredisi

Hükümet; aileler için 3 çocuk teşviki yaparken şimdilerde de erken evliliklerini sağlayan çalışmalar yürütüyor. Başbakanlık kapsamında başlatılan proje, gençlerin parasal yetersizliklerini bir nebzede olsun aşmalarını sağlayacak. Bu projeyle 25 yaşın altındaki çiftlere 10 bin lira faize tabii olmayan evlilik kredisi kullandırılacak.

Kredinin ödeme aşaması ise 2 sene sonra başlayacak ve çiftlerin maddi durumunu sarsmayacak taksitler ayarlanacak. Taksit ayarlamalarında krediyi kullanan çiftin meslekleri, aylık gelirleri ve aileden gelen ekonomik durumları da incelenecek. Bunlar dahilinde kredi miktarı yükselebilecek veya taksitler artırılacak. Proje, Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın önderliğinde gerçekleştirilecek.Hükümetin, gençlerin aile kurmasını teşvik eden çalışmaları, Başbakanlık, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı, Maliye Bakanlığı, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ile Kalkınma Bakanlığı işbirliğinde gerçekleştiriliyor. Hükümetin,  ‘3 çocuk teşvik paketi’ diye isimlendirdiği  ‘kadının çalışma hayatının iyileştirilmesi ve nüfusun artması’ amaçla başlatılan proje sona ulaştı.

Paket, yeni yasama yılının girmesiyle görüşülmeye başlanacak. Bu paketin ilk amacı, kadınların sosyal ve ekonomik yaşamdaki istikrarını sarsmadan doğum yapabilmesini teşvik etmektir. Proje kapsamında ailelere üçüncü çocuk olması halinde 5 bin lira para yardımı yapılması düşünülüyor. Ayrıca üçüncü çocuğu olanlar yeni Gelir Vergisi Yasası dahilince vergi indiriminden yüzde 10 oranında faydalanacak.

2014 Devlet Destekli Evlilik Kredisi Şartları, Evlilik Kredisi Başvurusu,

Başa Gelmeyince Bilinmez Atasözü İle İlgili Kompozisyon

hakkında yazı. 

Bu yazı ile siz okuyucularımıza başa gelmeyince bilinmez atasözü ile alakalı kompozisyon sunacağız. Kişilerin başına değişik durumlar gelebilir. Bu durumların bazıları iyi bazıları ise kötü sonuçlar doğurur. Ancak sonuç ne olursa olsun önemli olan bütün olaylardan ders çıkarabilmektir.

Durumlar karşısında dara düşen insanlar için bazıları nasıl yaptın nasıl başaramadın gibi olumsuz cümleler kurabilir. Mesela sınav sonucu kötü gelen bir öğrenciye arkadaşı neden yapamadın, sorular çok kolaydı ben hepsini yaptım diyebilir. Sınavı kötü olan öğrenci ise bahanelerini söyler. Arkadaşı öyle şey olur mu deyip şaşırır ancak insan başına gelmeden bilemez.

Özetle yaptığımız hataların karşısında bir insanı üzmek onu yerin dibine sokmam anlamsızdır. Bazı durumlarda insanın başına ne geleceği hiç belli olmaz.

hakkındaki yorumlarınızı hemen paylaşabilirsiniz. 

Kedinin Boynuna Ciğer Asılmaz Atasözü İle İlgili Kompozisyon

Kedinin boynuna ciğer asılmaz atasözü ile ilgili kompozisyonu sizler için derledik.

Her insan günlük hayatta belirli işleri yaparken ekstra tedbir göstermelidir ve insanlar kendisini tehdit altına alan durumlardan uzak durmalıdır. Tedbiri elden bırakmamak aklı başında her insanın yapması gereken bir şeydir.

Dünyada çeşit çeşit insan vardır kurnaz, güvenilmez, açgözlü insanlar da etrafımızda sıklıkla karşılaştığımız insanlardır. Bu insanlara karşı ekstra bir dikkat ve özen göstermeliyiz. Başkalarının sahip olduklarına göz koyan insanlara malını-mülkünü emanet etmemek en doğrusudur. Güven teşkil etmeyen bu insanlara bir şey emanet etmek kedinin boynuna ciğer asmak gibidir. Siz tedbirsiz davranıp onlara emanetlerde bulunursanız onlar da sizi şüphe yok ki hayal kırıklığına uğratacaklardır.

Kediler nasıl ciğeri dayanamayıp yiyeceklerse bu insanlar da sizin malınıza aynı şekilde kast edeceklerdir.

Kedinin boynuna ciğer asılmaz anlamı konusundaki yorumlarınızı sitemizde paylaşabilirsiniz.

Damlaya Damlaya Göl Olur Atasözü İle İlgili Hikaye

Damlaya damlaya göl olur atasözü ile ilgili hikaye, damlaya damlaya göl olur atasözü ile ilgili hikaye

Ahmet, içine kapanık uslu bir çocuktur. Ahmet, annesi ile birlikte yaşamaktadır. Ahmet’in babası Ahmet bir yaşındayken vefat etmiştir. Annesi çalışarak oğlunu okutmaya çalışmaktadır.

Ahmet’in annesi birden fazla işe giderek hem çocuğunu büyütüp okutmaya hem de evini geçindirmeye çalışmaktadır. Bu koşullar içinde de Ahmet, annesinden harçlık alırken çok almamaya dikkat etmektedir ve aldığı harçlığı da kenara atmaktadır. Bir gün annesine lazım olur diye paralarını bir kenarda annesine söylemeden saklar.

Bir gün Ahmet, annesini dalgın ve üzgün görür. Annesine ne olduğunu sorar ama kadıncağız oğlu üzülmesin diye bir şey olmadığını gün boyuca yorulduğunu söyler ancak Ahmet uslu ve içine kapanık olduğu kadar zeki de bir çocuktur bu nedenle annesinin bu dediğine inanmamıştır. Ahmet, annesini biraz daha zorladığında annesi artık parası kalmadığını çalıştığı yerlerden de para alamadığını bu nedenle borcunu ödeyemeyeceğini söyler. Ahmet ise bu konunun üzerine hemen biriktirdiği parayı getirir ve annesi bir bakar ki ihtiyacından daha da fazla para vardır.

Ahmet’in verdiği para ile annesi borcunu öder ve Ahmet’e teşekkür ederek onunla gurur duyduğunu belirtir.

Bu nedenle hiç bir miktar küçümsenmemelidir çünkü o küçük paralar ya da başka şeyler damlaya damlaya göl olur ve bir gün gerçekten bir işe yarayabilir.

 

Fakirin Karnı Doyunca Sırtı Üşürmüş Atasözünün Anlamı

hakkındaki yazımızı sizler için hazırladık.

Bazı gereksinimlerimiz karşılandığında ardından yeni ihtiyaçlar gelir ve bu sefer de onu istemeye başlarız. Atalarımız da bu konu ile ilgili olarak fakirin karnı doyunca sırtı üşürmüş demiş.

Bunu bir örnek ile anlatalım. Mesela Fatma annesinden çok sevdiği bir elbiseyi alması için ricada bulunur. Annesi önceleri çok elbisen var diyerek kabul etmez ama zamanla ısrarlarına dayanamayıp elbiseyi almaya karar verir, beraber mağazaya giderler.

images (2)

Fatma’ya sevdiği elbise alınır ve dönüş yolunca Fatma annesine teşekkür eder ve çok beğendiğini söyler. Annesi güle güle giy diyerek onu öper.

Aradan çok zaman geçmeden Fatma annesine kırmızı renge sahip bir eteğe ihtiyacı olduğunu söyler. Annesi de buna cevap olarak fakirin karnı doyunca sırtı üşürmüş der.

Fakirin Karnı Doyunca Sırtı Üşürmüş ne demek