Öfke Baldan Tatlıdır Atasözü İle İlgili Hikaye

Öfke baldan tatlıdır sözüyle ilgili hikayeler kısa, öfke baldan tatlıdır atasözü ile ilgili hikaye

Mehmet oldukça aksi ve bir o kadar da duygusal on yaşında bir çocuktu. Ancak aksi olması duygusallığını bastırıyordu. Yaramaz bir çocuk olduğu için etrafındaki arkadaşlarına, annesine, babasına ve kardeşlerine kırıcı olabiliyordu. Arkadaşları her ne kadar kızsa küsse de aile onu böyle kabul ediyordu.

Mehmet bir gün arkadaşlarıyla birlikte uzak bir yere gezmeye gitmek için annesinden izin istedi. Annesi ise Mehmet küçük olduğu için ona izin vermedi. Mehmet, annesine gitmek için yalvardı yakardı ama nafile izin alamadı. Mehmet, arkadaşlarına gelemeyeceğini söyledi ama bunu söylerken de çok üzüldü, ağladı. Annesine çok kızgındı ve bu öfkesinin yüzünden annesinin, Mehmet’in başına bir şey gelir diye endişelendiği için izin vermediğini bile düşünemiyordu.

Mehmet odasında oturmuş arkadaşlarıyla gidemediği için küçük düştüğünü düşünüp ağlıyordu ve annesine öfke besliyordu. Annesi odaya oğlunu yemeğe çağırmak için geldiğinde annesine bağırdı çağardı o öfkeyle ağzına geleni söyledi ve annesinin kalbini çok kırdı. Mehmet içini döktüğü kendini rahatlamış hissediyordu ama annesi çok üzülmüştü ve mutfakta gizlice ağlarken Mehmet, annesini gördü. Annesini kırdığını anladı ve o da çok üzüldü. Hemen annesini öpüp özür diledi ve gönlünü aldı.

Öfke baldan tatlıdır ve insan öfkesini atmak için o an içinden ne geliyorsa onu söyler onu yapar fakat çevresindekilere verdiği zararı ve çevresindekileri ne kadar kırdığını görmez. Bu nedenle öfkeliyken kimse bu hikayedeki Mehmet gibi hataya düşmemelidir.

Öfke Baldan Tatlıdır Hikaye Başlığı İçin Yorumlarınızı Hemen Aşağıdaki Yorum Kısmından Bize Yazın.