Dengeli Beslenmeyen Bir Bireyin Karşılaşacağı Sorunlar

Dengeli beslenmeyen bir bireyin karşılaşacağı sorunlar konusunda sizleri bilgilendireceğiz. dengeli beslenmeyen bir bireyin karşılaşabileceği sağlık sorunları

Tükettiğimiz tüm gıdaların içinde bulunan proteinlere, karbonhidratlara, minerallere ya da vitaminlere oldukça dikkat etmeliyiz. Tükettiğimiz gıdaların içindeki mineraller, vitaminler gibi yararlı maddelere vücudumuzun ihtiyacı vardır, bunlar sayesinde beyin daha sağlıklı çalışır ve dikkatimizi daha rahat toplayabiliriz.

Günümüzde çok küçük çocuklar bile “Alzheimer” denilen unutkanlık hastalığı ile karşı karşıya kalıyor. Bunun nedeni de tüketilen gıdalara dikkat edilmemesidir. Bu hastalık için bir çok araştırmaların ardı arkası kesilmiyor. En son araştırmalar sonucunda uzmanlar, yeşil yapraklı bitkilerin yapraklarında “kolin” adında bir madde bulundurduğunu ve bu maddenin hafızaya çok iyi geldiğini ifade ettiler.

Dengeli beslenmeyen ve tükettiği gıdalara dikkat etmeyen insanlar;

– Geç büyüme,

– Demir eksikliği,

– Bağışıklık sisteminin güçsüz olması,

– Fiziksel, psikolojik ve psikososyal gibi sorunlar yaşayabilir.

Bir insan, çok küçük yaşta dengesiz beslenmeye başlamış ise bu durum sonraki yaşlarında o bireye hastalıklar olarak geri dönecektir. Mesela, yanlış beslenen bir çocuğun büyüme ve gelişme dönemlerinde bir çok sorunlar kendini gösterecektir.

Aşağıdaki Yorum Kısmından Hemen Bize İletebilirsiniz.