KYK Kredi ve Burs Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak 2014 2015

KYK Burs başvuru sonuçları ne zaman açıklanacak.Üniversiteye yeni başlayan öğrenciler merak içerisinde soruyor. KYK Burs ve Öğrenim kredi sonuçları ne zaman belli olacak , işte detaylar :

Kayıt döneminin gelmesi ile birlikte, öğrenciler kazandıkları yükseköğretim programlarına kayıt yaptırmaya başladılar. Kayıtlarla beraber başvuruları yapılan Kredi ve Yurtlar Kurumunun burs sonuçlarını ne zaman açıklayacağı ise merak konusu oldu.

kyk-burs-kredi

Yüksek öğretim programına kaydolan adaylardan, bir öğrenim kredisi ya da burs başvurusunda bulunanlar için kasım ayı sonunda ya da aralık ayının ilk haftasında burs kazanan öğrenciler belirlenecek ve açıklanacaktır. Yıl sonunda belli olacak ve açıklanacak sonuçlara göre öğrenim kredisi ya da bursa alma hakkı kazanan, hak sahibi adaylara ilk ödemeler 7 Ocak 2015 tarihinde yapılacaktır. Ödemelerin alınabilmesi için öğrencilerin bankalarda hesap açması ve bu hesap bilgilerini KYK’ya bildirmesi gerekmektedir.

Yapılacak kontrollerde hesaplarından herhangi bir kesinti yapılmasına gerek olmayan öğrencilerin hak ettiği ödemeler açılan ve Kredi Yurtlar Kurumuna bildirilen hesaplarına her ayın 7′sinde ödemeler yapılacaktır.

2014 2015 KYK Burs Kredi Başvuru Sonuçları Hakkında