DGS Ek Yerleştirme Kılavuzu 2014

DGS’de ek yerleştirme başvuruları duyurusu bekleniyor. 2014 DGS ek yerleştirme kılavuzu, DGS ek tercih kılavuzu indir yükle ösym 2014

2014-DGS Ek Yerleştirme tercih işlemleri başlıyor ÖSYM’nin https://ais.osym.gov.tr internet adresinden yapılacaktır. Adaylar tercihlerini, TC Kimlik Numaraları ve şifrelerini girerek ulaştığı bireysel ekranda internet aracılığıyla yapacaklardır. Yerleştirme sonuçları yine ÖSYM’nin  internet sayfasında yayımlanacak,  adayların adreslerine herhangi bir yerleştirme sonuç belgesi gönderilmeyecektir.

dgs

Ek Yerleştirme için ayrıca bir kılavuz oluşturulmayacak. Bu nedenle adayların bu bilgileri dikkatle okuyup tercihlerini bu doğrultuda yapmaları önemlidir.  Adayların yükseköğretim programlarını tercih edebilmeleri için bu programların şartlarını taşımaları zorunludur. Tercihlerinde herhangi bir değişiklik yapmak  isteyen adaylar tercih süresi bitmeden yine aynı adresten tercihlerini değiştirebilme imkanına sahiptirler. Geçen Yılın DGS Ek yerleştirme Kılavuzu şöyleydi:

GENEL BİLGİLER

TABLO-1. MERKEZİ EK YERLEŞTİRME İLE DİKEY GEÇİŞ YAPILACAK YÜKSEKÖĞRETİM LİSANS PROGRAMLARI 

TABLO-1’DE YER ALAN YÜKSEKÖĞRETİM LİSANS PROGRAMLARININ KOŞUL VE AÇIKLAMALARI  

TABLO-3. ÖN LİSANS MEZUNİYET ALANLARINA GÖRE DİKEY GEÇİŞ YAPILABİLECEK LİSANS PROGRAMLARI 

DGS Ek Tercih Kılavuzu 2014 Hakkında Sorularınızı ve Yorumlarınızı Aşağıdan Hemen yazabilirsiniz.