Thomas Edison’a Teşekkür Mektubu Kısa

Edison’a teşekkür mektubu örneği yazımızı sizlerle paylaşacağız.

Edison, yaptığı buluşlarla hayatı boyunca adından söz ettirmiştir. Edison, yaptığı icatlarla insanlığın gelişimine katkı sağlamıştır. Çağımızda kullanılan elektrikli eşyaların bir çoğu Thomas Edison’un eseridir. Ancak Edisoun, bu aletleri icat etmeden önce elektriği icat etmiştir.

Edison’a mektup örneği;

Buluşların babası Thomas Edison;

Doğduğum dakikadan itibaren senin bize hediye ettiğin icatlarla büyüdüm. Hayatımda senin bir çok icadını ve buluşunu gördüm ve öğrendim. Okul hayatına başladım orada da seni anlattılar yine senin icatlarını öğrettiler. Senin için “Buluşların babasıdır” dediler. Senin hakkında her gün başka bir şey öğrendim. İlkokula başladığında özel eğitim alarak eğitimine devam etmişsin. Senin sayende ışıklar sayesinde geceleri evimiz aydınlanıyor ben öğrendim ki bu da senin sayende olmuş.

Seni öğrendiğim gün ben de senin gibi bir bilim insanı olmaya karar verdim. Anladım ki insan zorluklarla da karşılaşsa istediği zaman tüm başarıların kapısını açabilirmiş. Sana şunu söylemeliyim ki dünyamızı aydınlattığınız için bize bu icatları hediye ettiğiniz için size minnettarız ve çok teşekkür ederiz.