Skype Nedir Özellikleri Nelerdir

Skype özellikleri ne işe yarar, Skype nedir

Skype internet aracılığı ile anlık ileti gönderme ve telefon görüşmesi yapılmasını sağlayan bir yazılım programıdır. VoIP teknolojisinin özelliklerini içeren Skype, Yazılımı geliştiricileri tarafından kodlanmıştır. 2005’in Ekim ayında Ebay tarafından telif hakkı satın alınmıştır. Amerikalıların çok daha rağbet gösterdiği bu yazılımla dünyada milyonlarca insan internet veya telefonla konuşma olanağı yakalamıştır. Geçen sene E-kolay’ın başlatmış olduğu bir kampanya doğrultusunda Türkiye’de de 15 dakika bedava konuşulmuş; Ancak kampanya yüksek ilgiden dolayı sekteye uğramıştır. Skype, Ebay tarafindan 2.6 milyar dolara satın alınmıştı. 10 Mayıs 2011’de ise Microsoft’a 8,5 milyar dolar karşılığında satılmıştır.

skype nedir

Skype’ın özellikleri ?

Skype aramalarınızı  kolay yapabilmeniz için  bir telefonda mevcut tüm özelliklere sahip bir yazılımdır.

Skype ile görüntülü konuşma yapılabilir.

Skype hesabınıza telefon rehberinizdeki kişileri ekleyebilirsiniz

Kişileri isteğiniz doğrultusunda gruplandırabilme ve onların da birbirleri ile konuşabilmeleri için kişilerinize ulaşmalarını sağlayabilirsiniz.

Aramaya müsait olmadığınız vakitlerde, mevcut kişilerle yazılı olarak sohbet etme veya Anlık ileti gönderme imkanı mevcuttur.

Grupla sohbet: Tüm arkadaşlarınız ile aynı anda yazışmak veya hepsine aynı anda anlık ileti göndermek mümkündür.

Konferans görüşmesi: Aynı anda birden fazla arkadaşınızla görüşebilirsiniz.

Kişileri alma: Skype’ a üye tüm tanıdıklarınızı bulmak ve onlarla ücretsiz irtibata geçmek  için adres defterinizde aratmanız yeterlidir.

Outlook irtibatlarını görüntüleme: Microsoft Outlook taki muhattaplarınızı, Skype arkadaş listenizden kolayca ve hızlı bir şekilde bulmanız ve aramanız artık çok kolay

Hızlı filtre ve Hızlı Arama: Skype kişilerini, yapılan son yazılı sohbetleri ve SkypeOut kişilerini hemen bulun , ardından onları tekrar hızlı bir şekilde aramak için Skype adlarını girmeniz yeterlidir.

Skype