Kurban Bayramı Kompozisyon Kısa

Kurban bayramı ile ilgili kompozisyon kısa örneğimizi sizlerle paylaşıyoruz umarız faydalı olur.

Kurban bayramı, Müslümanların iki önemli dini bayramlarından bir tanesidir. Kurban bayramı, müslümanlar için dini günlerdendir. Kurban bayramı, Ramazan bayramı ve diğer tüm dini günler müslümanların kardeşlik, barış ve sevgi içinde yaşamalarını sağlar. Bayramlar sayesinde küçükler büyüklerini ziyaret edip ellerini öperler, uzun süredir görüşmeyen insanlar bir araya gelerek görüşürler ve hasret giderirler.

Kurban bayramında maddi durumları iyi olan müslümanlar kurban keserler ve durumu iyi olmayan fakirlere et dağıtırlar ve karınlarını doyururlar. Kurban bayramı günleri bol rahmetli günlerdir özellikle bu günlerde insanların yaptığı iyiliklerin kat kat fazlasını verir. Çünkü insanlar iyilik yaptıkça kalplerine iyilik, sevgi ve merhamet doğacaktır.

Kurban bayramında kurban kesemeyen kimseler büyüklerini ve akrabalarını ziyaret ederler. Kurban bayramının 1. gününde erken kalkılır ve erkekler erkenden camiye bayram namazına giderler. İbadetlerini yaparlar ve camide bayramlaştıktan sonra kurban kesebilen insanlar kurbanlarını keserler kesemeyenler ise ziyaretlerine başlarlar.

Kurban kesildiğinde etlerin dağıtımında adil davranılmalıdır. Durumu iyi olmayan kimselere etleri ulaştırmaya çalışılmalıdır. Çünkü kurban bayramın amacı et yiyemeyen  kimselerin et yemelerini sağlamaktır.

Kurban Bayramı Kompozisyon