Kreş Yardımı Kimlere Verilecek Kreş Yardımı Başvurusu

Kreş Yardımı Başvurusu 2014, Kreş yardımı kimlere verilecek başvuru ne zaman ve nasıl yapılır, işte son durum

Hükümet geçen sene uygulamaya koyduğu  eşi vefat edenler için “aylık maaş” projesinden sonra yeni bir projeye daha el attı. Eşi vefat eden, boşanan veya bazı sebeplerden dolayı çocuğuna yalnız bakmakta mecbur olan ekonomik durumu kötü ebeveynlere, devlet hiçbir ücret talep etmeden kreş katkısı sağlayacak. Bu sayede bireyler işlerine giderken sorun yaşamayacak. 2014 yılında uygulama hayata geçecek. Çocuğu 0-4 yaş aralığında olan 2 binden fazla kişi bu uygulamadan yararlanacak.

çocuk kreş anaokulu oyun

YALNIZ ANNELERE SEVİNDİRİCİ HABER

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının öncülüğünde uygulamaya konulacak çalışmanın hedefi, kişilerin yanız çocuk büyütme yükünü hafifletmektir. Bu sayede kişilerin işe gitme süreci kolaylaşacaktır. Uygulama kadınların doğurganlık hızının artırılmasıyla iş yaşamı ve aile yaşantısının desteklenmesini kapsayan yasa paketi içinde Meclis’e sunulması bekleniyor.

Babalar da uygulamaya dahil

Uygulamanın hedefi çocuk ve aileye katkı sağlamak… Fakat ana neden çocuğunu tek başına büyüten dul kadınlara yardımcı olabilmek. Fakat uygulama yalnızca dul kadınları değil ekonomik durumu kötü tek başına çocuk büyüten erkekleri de kapsayacak.

2014 Kreş Yardımı Başvuruları ve Kreş Yardımı Şartları