Gripten Korunmanın Yolları

Gripten Korunmak İçin Ne Yapmalı, Hakkında Kısaca Bilgi verelim.

Mevsim geçişlerinin tam ortasında bulunduğumuz şu günlerde, grip salgını da her yerde. İnsanlar grip yüzünden elinde mendille dolaşırken siz tüm bunları yaşamak yerine gripten korunmak ister misiniz? Peki ama ne şekilde? İşte gripten korunmanın ve en kısa sürede gribi geçirmenin yolları…

grip

Bağışıklık sisteminiz dayanıksızsa, özellikle mevsim geçişlerinde grip olmanız kaçınılmazdır. Bu sebepten dolayı gripten korunmak istiyorsanız, ilk olarak bağışıklık sisteminizi güçlü kılacak bir beslenme düzenine adapte olmalısınız. Bu yüzden de vitamin değeri yüksek gıdalarla beslenmenizi tavsiye ediyoruz. C vitamini, gripten korunmak adına oldukça önemli bir yere sahip. Öyleyse C vitamini açısından zengin gıdalar tüketmelisiniz. Bu duruma en uygun gıdalardan biri de meyvelerin şahı portakaldır. Güne portakal sıkarak, taze portakal suyu tüketerek başlayabilirsiniz. Bu aynı zamanda güne enerjik bir başlangıç yapmanızı da sağlayacaktır.

Grip, bulaşıcı bir hastalık olduğundan, temizlik de oldukça önemlidir. Özellikle dışarıdayken, otobüsteyken, halka açık yerlerdeyken mutlaka yanınızda antibakteriyel jel, kolonya ya da ıslak mendil bulundurmayı ihmal etmeyin. Böylece elleriniz ve yüzünüzü temizleyebilirsiniz. Ayrıca dışarıdan gelir gelmez ellerinizi yıkamak da, bulaşabilecek mikropların ölmesinde oldukça önemli bir etmendir.

 

Hakkında