Elektrik Tasarrufu Nasıl Yapılır

Elektrik Faturasından Nasıl Tasarruf Edilir, Yapılması Gerekenler

Her geçen gün doğalgaza ve elektriğe gelen zamlar kullanıcıları zora sokuyor. Böylece halk faturalarından tasarruf etmek için çabalıyor. Bu yıl en çok zam elektrik faturalarına geldi ve kullanıcıları nasıl tasarruf edebileceklerini kara kara düşünüyorlar.

Uzun vadede elektrik tasarrufu yapmak isteyenler için bir tavsiyemiz var; Beyaz eşyalarınız seçerken A+++ özelliği olan ürünler seçmeniz, elektrikten %50 oranında tasarruf etmenizi sağlayacaktır. Bu da, faturanızda ciddi azalışlar seyretmenize ve daha düşük faturalar ödemenize yardımcı olacaktır.

akkor lamba

Geceleri elektrik yarı yarıya daha az faturalandığı için çamaşır makinenizi ve bulaşık makinenizi geceleri çalıştırmalısınız. Birkaç çamaşır için çamaşır makinesini çalıştırmayın, makineyi dolduracak kadar çamaşır biriktirmeniz de ciddi anlamda tasarruf etmenizi sağlar. Çok yüksek enerjili aydınlatmaları tercih etmeyin. Düzleştirici ve saç kurutma makineleri, 4 saat sürekli yanan bir ampül ile aynı enerjiyi harcar bunun için çok sık kullanmamaya özen gösterin.

Elektrik Tasarrufu Hakkında