Çalışkanlık İle İlgili Kompozisyon

Çalışkanlık ile ilgili kompozisyon örneğimizi sizlerle paylaşıyoruz.

Eğer bir insan çalışkan bir kişiliğe sahipse o insan hayatı boyunca hep başarılı olur. Çalışkan bir insan, çevresindeki herkes tarafından sevilir ve saygı görür. Ailesi, öğretmenleri ve arkadaşları tarafından değer gören bir kimse olur.

İnsanlar hayatları boyunca hep başarıya ulaşmak isterler. Ancak kimi insanlar sadece başarıyı ister ama çalışmak istemezler fakat bazı insanlar çalışıp çabalarlar. İşte bu çalışıp emek gösteren insanlar başarıya daha çabuk ulaşırlar ve hayatları boyunca başarılı olurlar. Çünkü çalışkan insanlarda her zorluğun üstesinden gelecek güç mevcuttu.

Bazı insanlar vardır ki zamanlarını boş geçirirler ve bu nedenden dolayı zamanlarını verimli harcayamadıkları için başarıya ulaşamazlar. Çalışkan insanlar ise zamanlarını verimli harcadıkları için başarılı olurlar çünkü başarılı insanlar her anlarını dolu dolu geçirirler bu nedenle de başarıyı yakalamaları uzun sürmez.

Çalışkan insanlar kendilerine fayda sağladığı gibi çevresine de faydalı bir insan olur. Bu nedenle insanlar çabalayıp çalışkan olmalı ve hem kendisine hem de çevresindeki insanlara faydalı olmalıdır.