Affetmek İle İlgili Kompozisyon

Affetmek ile ilgili kompozisyon örneğimizi sizlerle paylaşıyoruz umarız faydalı olabiliriz.

İnsanlar, isteyerek ya da istemeyerek bir çok hata yapabilirler. Yapılan hatalar karşısında insanların bağışlanmak istenmesi ise bağışlanma isteklerinin olumlu olması ise affetme olayıdır. Hatalarla karşılaşan bazı insanlar affetmek konusunda gururlu davranıp affetmeseler de doğru olan hata yapan kişiyi affetmektir.

Hayatımız boyunca karşımıza bir çok zorluk çıkabilir ve bu zorluklara verdiğimiz tepkiler bizim nasıl bir kişiliğe sahip olduğumuzun göstergesidir. Eğer biz karşımıza çıkan zorluklara ve hatalara asabi ve kibirli tepki verirsek bu durum bizim kibirli ve gururlu bir kişiliğimizin olduğunu gösterir. Ancak biz sorunlara yapıcı bir şekilde yaklaşırsak çevremizdeki insanlar da erdemli bir kişi olduğumuzu görür. Erdemli bir insan olmanın yolu da hata yapan insanları affetmekten geçer.

Hayatımız boyunca affedilmeyecek hatalar da karşımıza çıkabilir böyle durumlarda da büyüklüğümüzü gösterip affedilmek isteyen kişileri affetmeliyiz ve sorunlarımızı, kızdığımız hususları konuşarak halletmeliyiz.