Zararlı Maddeler ve Sağlığımız ile İlgili Kompozisyon

Zararlı maddeler ve sağlığımız ile ilgili kompozisyon örneğimizi sizlerle paylaşacağız.

Bir insan doğar, yaşar ve ölür. İnsanın yaşadığı hayat boyunca sahip olduğu en önemli şey ise sağlıktır. Eğer bir insanın sağlık konusunda bir sorunu yoksa o insan hayatında düzenli ve mutludur. Fakat eğer bir insanın sağlık sorunları varsa o insan mutsuzdur ve hayatında yolunda gitmeyen bir şeyler vardır. Çünkü sağlık tüm insanlar için oldukça önemlidir. Ancak bazı insanlar alkol, sigara uyuşturucu gibi bağımlılık yapan maddeler yüzünden ciddi sağlık sorunlarına kapı aralıyorlar. Yapmamız gereken ise; bu tür kötü alışkanlıklardan olabildiğince uzak durmamızdır.

Zararlı alışkanlıklar insanı hem bedenen hem de ruhen büyük bir zarara uğratır. Her ne kadar ilk zamanlarda bu alışkanlıkların etkisi görülmese de ilerleyen zamanlarda bu kötü alışkanlıkların etkileri sağlığımıza çok acı bir şekilde etki eder, organlarımız büyük zararlar görür ve her geçen gün biraz daha işlevlerini yerine getirememeye başlar. Bu durumun bizi bedenen hasta etmesinin yanı sıra bir de psikolojik olarak bizi etkiler ve ruhsal sağlığımız da bozulabilir.

Kısacası şunu söyleyebiliriz ki; eğer bir kimse sağlığına sahip değilse bu durum onun hayatına yansır, hiç bir işine adaptasyon sağlayamaz ve işlerini düzenli bir şekilde icra edemez.