Windows 10 Hakkında Bilinmeyenler

Windows 10 hakkında bilinmeyenler

Windows 10 medyaya ve kamuoyuna tanıtılan yeni bir işletim sistemidir. Günümüzdeki bilgisayar kullanıcıları ise Windows 10 özelliklerini oldukça merak etmektedirler. Teknolojinin gelişmesiyle birlikte internet ve bilgisayar dünyasında da bir çok değişimler yaşanmaktadır. Windows 8 kullanıma açıldıktan sonra kullanımı oldukça sıkıntılı olmuştur. Bu nedenle kullanıcılar Windows 8 işletim sisteminden memnun kalmamışlardır.

2015 yılı itibari ile Windows 10 satışları start verecektir. Windows 10 satışları konusunda kesin bir tarih söylenmemesi ile birlikte satışların 2015 yılının ilk çeyreğinde başlaması öngörülüyor. Windows 9 işletim sistemi tanıtıldıktan sonra hemen kullanıcıların kullanımına sunulmuştu. Ancak işletim sistemleri Windows 8’den Windows 10’a geçilerek kullanım daha da kolaylaştırılacaktır.

Windows 10 işletim sisteminin hem bilgisayarlarda hem tabletlerde kullanılmak üzere tasarımı yapılmıştır. Windows 10 işletim sisteminin başlangıç menüsü kullanıcıların beklentilerini karşılayacak şekilde tasarlanmıştır ve hızlılık ilkesine göre hazırlanmıştır.