Marmaray Otobüs Hatları Durakları

Marmaray hattı 29 Ekim 2013, Marmaray otobüs hatları ve durakları yeni

29 Ekim’de yapılacak açılışla halkın ulaşımına sunulacak Marmaray’ın, Ayrılık Çeşmesi, Üsküdar,  Sirkeci, Yenikapı,  Kazlıçeşme istasyonuna gelecek yolcuların aktarımları ve kesintisiz ulaşımları için oluşturulan yeni otobüs hatları Marmara’yla aynı anda ulaşıma açılacak. Son durak Avrupa Yakası’nda bulunan Zeytinburnu Kazlıçeşme istasyonundan gelen ve giden yolcuların aktarımları için kurulan yeni otobüs hatları şöyle;

Marmaray hattı tren

KAZLIÇEŞME

Marmara’yla ulaşım yaparak Anadolu Yakası’ndan son durak Kazlıçeşmeye gelen yolcuların kesintisiz ulaşıma devam edebilmesi amacıyla yeni hizmete sunulan duraktan İETT otobüslerine, metro ve metrobüs duraklarına kolayca aktarılabilecekler.

İETT ZEYTİNBURNU METRO – KAZLIÇEŞME HATTI

Bu otobüs hattı sayesinde yolcular, Marmaraydan inip direkt ve kolay olarak Zeytinburnu-Bağcılar tramvay istasyonuna ve Zeytinburnu Metrobüs İstasyonu’na aktarılabilecekler.

İETT TOPKAPI CEVİZLİBAĞ – KAZLIÇEŞME HATTI

Kazlıçeşme Marmaray’dan inen yolcular kolay ve kesintisiz olarak Cevizlibağ Metro, Metrobüs, Topkapı- Sultançiftliği Tramvay hattı ve Topkapı istikametine bu hat sayesinde ulaşabilecekler.

İETT YENİBOSNA – KAZLIÇEŞME HATTI

Bakırköy Sahil Yolu, Ataköy, Şirinevler, Yenibosna Transfer Merkezi’ne bağlanacaklar yolcular hızlı ve kesintisiz biçimde bu hatta aktarım yapabilecekler.

Yine bu hat sayesinde Halkalı yönünden gelen ve eski banliyö hattı güzergahını kullanan ve Marmaray Kazlıçeşme İstasyonu ile Yenikapı aktarma merkezine gitmek isteyen yolcular kolayca gidecekleri yere ulaşacaklar.

HALKALI- KAZLIÇEŞME-YENİKAPI-SİRKECİ HATTI

Bu güzergah için Kazlıçeşme Marmaray İstasyonu’nun sahil yönünde yeni otobüs, yolcu bekleme peronları kuruldu.

YENİKAPI

Marmaray’dan Yenikapı istasyonu’nda iniş yapan yolcular; Aksaray-Havalimanı ve Aksaray- Kirazlı Metrosuna direkt ve kesintisiz aktarma fırsatı Yenikapı-Aksaray ring seferleri sayesinde sağlanacak.

Yenikapı’dan geçerek hizmet veren 19 hat 140 araç ile Taksim, Beyazıt, Eyüp gibi önemli merkezlere de yolcular kolayca ulaşabilecekler..

Marmaray Otobüs Durakları ve Yeni Marmaray Hattı