Konukseverlik İle İlgili Kompozisyon

Konukseverlik ile ilgili kompozisyon örneğimizi sizlerle paylaşıyoruz.

 

Türk toplumunda konukseverlik kavramı oldukça yerleşmiş bir kavramdır. Konukseverlik insanlar arasındaki dostluk ilişkilerini güçlendirir. Konukseverlik sayesinde hem insanların ilişkileri güçlenir hem de birbirleri ile yardımlaşma içerisine girerler. Millet olarak inandığımız din gereği misafirlere büyük özen gösteririz bu da millet olarak bizim konukseverliğimizi güçlendirir. Diğer milletler Türk milletinden bahsederken konukseverliğini mutlaka dile getirmektedir.

Evimize bir misafir geldiğinde o misafiri Tanrı misafiri olarak görürüz ve gelen misafirimize en iyi şekilde ikramlar sunmaya ve misafirimizi el üstünde tutmaya özen gösteririz. Türk milletinin kültüründe eğer bir kimsenin evinde tek bir koyun bile varsa o kişi misafiri için o tek koyununu bile keser ve o misafirine yedirir yani Türk milleti bu kadar misafirperver bir millettir.

Kısacası Türk milleti olarak bizim ne kadar konuksever bir millet olduğumuz bilinmiştir. Çünkü tarih boyunca Türkler hep misafirlerine güleryüz ve samimiyet gösteren bir toplum olarak görülmüştür.