İphone 4s Modem Olarak Kullanma

k İçin Yapılması Gerekenler

Iphone kullanıcısı iseniz cihazınızı bilgisayarınızda internete bağlamak için veya internet paylaşımı amacıyla modem olarak kullanmanız mümkündür. iPhone 4s cihazınızın, Dock bağlayıcısı-USB kablosunu kullanarak ya da Bluetooth üzerinden bilgisayarınıza bağlayarak internet erişimi sağlayabilrsiniz. Fakat bu sistem bazı ülkelerde ve bölgelerde geçerli değildir. Bunu kullanmak için ek ücret ödemeleri gerekebilir. İnternet paylaşımı, hücresel veri ağı üzerinden sağlanmaktadır. Wi-Fi üzerinden olan internet bağlantılarını paylaşmanız mümkün değildir.

cep telefonu

 

Eğer 3G bağlantınız varsa, internet paylaşımı esnasında aynı zamanda telefon görüşmesi de yapabilmeniz mümkündür.
Internet paylaşımını şu şekilde yapılabilir:
1. Ayarlar’dan, Genel -> Ağ -> Internet Paylaşımı’nı seçin.
2. Internet Paylaşımı anahtarını Açık’a kaydırın.
3. iPhone’u bilgisayarınıza bağlayın:

iPhone cihazınızın, Dock bağlayıcısı – USB kablosunu kullanarak bilgisayarınıza bağlayın. Bilgisayarınızın Ağ (Network) servis ayarlarında, iPhone’u bulun ve seçin.Mac’te, ilk bağlayışda “Yeni bir ağ arabirimi bulundu” uyarısı yazılı bir ekran açılır. Ağ Tercihleri’ni seçin, daha sonra iPhone için ağ ayarlarını yapın, ardıdnan da Uygula’yı tıklayın. PC’de, iPhone bağlantısını ayarlamak için Ağ Denetim Masası’nı kullanın.
Bluetooth: iPhone’da, Ayarlar -> Genel -> Bluetooth’u tıklayın ve Bluetooth’u açın. Ardından da, iPhone’u bilgisayarınızla eşlemek ve ona bağlanmak için bilgisayarınızın sistem yazılımı ile birlikte gelen belgelere göz atın.
Bağlandığınızda, ekranın en üstünde mavi bir bant çıkacaktır. USB üzerinden bağlandığınızda, internet bağlantısını her an kullanmasanız dahi internet Paylaşımı açık kalır.
Hücresel veri ağı kullanımını izlemek için ise : Ayarlar’da, Genel -> Kullanım’ı seçmeniz yeterlidir.