Şık ve sade evler için dekorasyon fikirleri!

Ev dekorasyonu şık olduğu kadar konforlu ve ferah da olmalı. Eski zamanların devasa salon takımları, abartalı objeleri, boydan boya halıları, iç karartan duvar renkleri artık yerini daha sade ve minimalist bir dekorasyona bıraktı! 2016 dekorasyonu artık daha az eşyayla daha şık ve konforlu alanlar yaratmanın gerekliliğini gösterdi. Peki 2017 dekorasyon fikirleri bize ne tavsiye ediyor? 2017 ev dekorasyon fikirleri de minimalist mi olacak yoksa dekorasyonda şatafatlı günlere dönüş mü yaşanacak? İşte 2017 ev dekorasyon fikirleri ve trendleri…

 

2017 ev dekorasyon fikirleri.1.2

Salon dekorasyonu trendleri
2016 ev dekorasyon modası sadelik ve minimalizmden yana oldu ve bu trend 2017 ev dekorasyon fikirleri için de geçerli olacak gibi… Evin en önemli mekanlarından biri salon, en çok da vakit geçirilen alanlardır. Bu sebeple salon dekorasyonunun şık olması kadar konforlu olması da önemlidir. Eğer salonunuzu 2017 modasına uygun dekore etmek istiyorsanız tavsiyelerimize göz atın…
• Ev dekorasyonuna öncelikle en çok vakit geçirdiğimiz salondan başlamak gerekir! Salon mobilyasındaki minimalist trend 2017’de de devam edecek gibi. Eski salon takımlarında yer alan devasa ve gereksiz vitrinlere 2017’de artık yer yok! Bunun yerine salonu daha ferah ve trend gösterecek olan dikdörtgen masalar, tv üniteleri ve estetik konsollar salonda yerini alacak.

 

2017 ev dekorasyon fikirleri1.3

2017 yatak odası dekorasyonu trendleri

• Günün tüm yorgunluğunu giderdiğimiz yatak odasında dekorasyonu için iki anahtar kelime var; huzur ve ferahlık! Yatak odanızda ne kadar çok açık renk eşyalar kullanır ve az mobilya kulanırsanız o kadar ferah bir yaşam alanı oluşturmuş olursunuz kendinize.
• Örneğin parkeleriniz laminat ise tek ve küçük bir parça halı yeterli olacaktır. Halılarınızın antibakteriyel olmasına dikkat edin elbette. Halıların üzerlerinde tuttukları mikrop ve maytlar solunum yoluyla tüm gece bedenimize girmektedir.

 

Duvar renkleri nasıl olacak?
• Duvarlar her zaman olduğu gibi ferah ve sade.
• Krem, kum beji, taş rengi gibi renkler 2016’da olduğu gibi 2017’de de yine trend renkler olacak.
• Ayrıca gri, füme, mavi ve krem renklerinin kombinasyonları da ön planda olacak. Örneğin mavi rengi açık krem rengiyle kombine edebilirsiniz.

Koltuk takımları 2017’de de renkli ve desenli!
• 2017’de de koltuk takımları bu yıl olduğu gibi oldukça renkli ve desenli! Birbiriyle uyum içindeki pastel renkler, çiçek desenleriyle buluşuyor.
• Özellikle berjerlerin kanepelerle kontrast renkler içinde olması oturma gruplarını şık ve daha modern kılıyor.

Kaynak: http://blog.zingat.com/ev-dekorasyon-fikirleri/