Ev değiştirmenin 5 nedeni!

Ev taşımak manevi ve maddi anlamda oldukça zor bir süreçtir. Tanıdık bir çevreden ayrılıp farklı bir yere taşınmanın manevi anlamda birçok zorluğu var. Diğer yandan taşınmanın nakliye, depozito, boya badana gibi ağır bir maddi külfeti de var. Peki taşınmak bizi maddi, manevi ve zamandan zarara uğratıyorsa neden taşınıyoruz?

Çünkü evimizde kendimizi huzurlu ve güvenli hissetmek istiyoruz, bu olmadığında da taşınıyoruz. Bazen ise taşınmak için zorunlu ve profesyonel sebepler de bulunuyor. İşte sık ev değiştirmenin başlıca sebepleri…

 

 

3. Trafik
Büyük şehirlerin en büyük problemlerinin başında trafik geliyor. Trafikte uzun zaman geçirmek istemeyen çalışanlar ise, mümkün olduğunca iş yerine yakın yerlerde oturmayı tercih ediyor. Son yıllarda oturduğu evi kiraya verip, iş yerine yakın bir bölgeye taşınanların sayısı azımsanmayacak kadar çok!

4. Profesyonel sebepler
Tayin, atama gibi mesleki sebepler taşınmaya sevk edebiliyor. Özellikle kamuda çalışan kişiler bu sebeplerden sıklıkla ev değiştiriyor.

 

 

5. Diğer nedenler
TÜIK verilerine göre Türkiye’de geçen yıl 131 bin 830 kişi boşandı. Boşanmalar da taşınma sayısını yükselten sebeplerden. Bunun yanı sıra üniversite öğrencileri de taşınma oranlarını yükselten grubun içerisinde yer alıyor.

Kaynak: http://blog.zingat.com/ev-degistirmenin-5-sebebi/