Ayakkabıların Kaymaması İçin Ne Yapılır?

Ayakkabıların kayması nasıl engellenir konusu özellikle kış aylarında yerlerin donması sonucuyla kaygan zemin oluşmasından dolayı insanların düşüp yaralanmamak adına merak ettiklerinden birisidir. Ayakkabılarınız buzlanmış yollarda aşırı derecede kayıyorsa ayakkabının kayması nasıl önlenir gelin öğrenelim.

Sağlık alanında yapmış olduğumuz araştırmalar sonucunda ayakkabı kayması nedeniyle ciddi şekilde yaralanan hatta hayatını kaybeden çok sayıda kişinin olduğunu öğrendik. Özellikle tabanı düz olan ayakkabıların aşırı şekilde kaydığı bunu önlemek için kış aylarında kösele tarzı ayakkabı giyilmemesi gerektiği herkes tarafından bilinse de insanlar doğru kombin yapmak adına sağlıklarını hiçe saymaya devam ediyor.

Ayakkabı tabanı kaymaması için evde uygulayabileceğiniz çok sayıda yöntem bulunmaktadır. Bu yöntemlerin başında patates yöntemi yer almaktadır. Patates içerisinde nişasta barındıran bir besin türü olduğundan buzlu ortamlarda kaymayı engellemektedir. Kış mevsimine girdiğimiz şu günlerde büyük boy bir patatesi kesip açık olan yüzeylerini ayakkabılarınızın altına sürerek ayakkabınızın kaymasını engelleyebilirsiniz.
ayakkabı kayması nasıl önlenirİnsanların bu durumdan dolayı ciddi sıkıntılar çektiğini gören firmalar ayakkabıların kaymasını engelleyen çok sayıda kimyasal ürün geliştirmiştir. Şuan iç piyasada da bulunan bu ürünlerin neredeyse tamamı patates özlü olduğundan boş yere para harcamanıza gerek yoktur. Evinizde patates ile yapacağınız basit bir uygulama ile sağlığınızı güvence altına alabilirsiniz.